Jak jsme se dostali tam, kde jsme a proč nás 3D tisk baví

od malička jsem byl veliký fanoušek techniky a technologií. Pracoval jsem delší dobu jako mechanický konstruktér. Do 3D tisku mě dostal až kolega, který potřeboval vyrobit náhradní díl k autu. Pořídil jsem první tiskárnu. Okamžitě mě to chytlo. 3D tisk má obrovský potenciál, je levný a má široké spektrum použití. 

Od hraček, přes rychlé prototypy až po funkční díly. Postupem času jsem začal objevovat díly, které nejsou na trhu nebo jsou jednoduše moc drahé. A tak sem se rozhodl založit firmu 3D Tisk Rajtora S.R.O.. 


Co je 3D TISK?

3D tisk je proces, při kterém se z digitální předlohy (3D model) vytváří fyzický model. Je to proces additivní, to znamená, že se materiál přidává. Na rozdíl od obráběcích strojů, kde se z celistvého bloku materiál odebírá, až zbude jen požadovaný tvar. 

Výrobní technologie které používáme

FDM Tiskárny

Objekt vzniká postupným nanášením vrstev rozehřátého materálu. Výška 1 vrstvy, nebo také "rozlišení" může být až 0,1mm

SLA Tiskárny

Objekt vzniká vytvrzováním pryskyřice za pomocí UV světla. Tato metoda je především pro menší objekty ale zato dokáže úžasné rozlišení až 0,025mm na jednu vrstvu. V podstatě nelze poznat že byl objekt vytisknutý.

Laser 

Malý laser, schopný gravírovat do materálů jako plast, kůže, dřevo a spoustu dalšího. Používá se především pro dekorativní účely.